Praha 1 - Malá Strana, kostel Panny Marie Vítězné a sv. Antonína Paduánského (Pražské Jezulátko)
Slavnost korunovace Pražského Jezulátka

sobota 5.5. 17:00

Mše ve španělštině, následuje modlitba v angličtině

sobota 5.5. 17:00

Průvod s kopií sošky po Malé Straně. Průvod s kopií sošky vyjde od kostela a opět se sem vrátí.

sobota 5.5. 18:30

(po skončení průvodu) Mše v češtině

neděle 6.5. 10:00

Hlavní poutní mše

neděle 6.5. 12:00

Mše v angličtině

Slavnost korunovace milostné sošky dítěte Ježíše se každoročně slaví o první květnové neděli. Jezulátko bývá po celou sobotu a neděli vystaveno v presbytáři, aby se s ním věřící mohli setkat z větší blízkosti. V sobotu večer se konává průvod s kopií sošky. Hlavní poutní mše s korunovací sošky Dítěte Ježíše bývá slavena v neděli v 10 hodin. V roce 2018 připadne slavnost na neděli 6. 5.

Tato slavnost má původ v historii. Velkými ctiteli Jezulátka byl rod hrabat Martiniců. Z jejich podnětu se v roce 1651 konalo procesí se soškou Jezulátka po pražských chrámech. V roce 1655 pražský biskup slavnostně ověnčil milostnou sošku korunkou, kterou nechal zhotovit nejvyšší purkrabí království českého Bernard z Martiniců. V současné době má soška Jezulátka tři korunky. V den slavnosti je korunována korunkou z roku 1767. Novější korunka z roku 1820 je k vidění v muzeu, stejně jako korunka, kterou mu daroval při své návštěvě v roce 2009 papež Benedikt XVI.

Program slavnosti 2018 - https://www.pragjesu.cz/aktuality/slavnost-korunovace-prazskeho-jezulatka-6-5-2018/