Praha 1 - Malá Strana, kostel sv. Mikuláše

Pravidelné bohoslužby (aktualizováno 1. 4. 2014) (iBohosluzby.cz ):

, celý rok, každý týden, mše svatá s větším prostorem pro meditaci při duchovní hudbě

Malostranský chrám Sv. Mikuláše, jehož mohutná kupole a štíhlá věž jsou neodmyslitelnou součástí panoramatu Pražského hradu, je jedním z nejvyhledávanějších pražských kostelů. Patří k nejpřednějším barokním stavbám Evropy a bývá označován za nejkrásnější stavbu českého baroka. Stavěn byl v období výrazné proměny Prahy, kdy v 2. pol. 17. století dosavadní renesanční sloh byl vystřídán barokem.

Poutě

Turistický region Praha

Hlavní město České republiky - Praha bývá často označeno názvem Srdce Evropy a je bezesporu jedním z nejkrásnějších měst světa. Historické jádro společně s Pražským hradem, Karlovým mostem a množstvím kostelů, paláců a zahrad je zapsáno do Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Návštěvníci zde obdivují jedinečné skvosty všech stavebních stylů - románské rotundy, gotické chrámy, renesanční paláce, barokní i secesní stavby. K procházkám zvou starobylá náměstí, uličky Starého Města, mosty, nábřeží a parky. K nezapomenutelným zážitkům patří také vyhlídkové plavby pro řece Vltavě, nebo výlet lanovkou na Petřín. Na své si přijdou všichni milovníci historie, gastronomie i kultury.