Praha 1 - Malá Strana, kostel Panny Marie Vítězné a sv. Antonína Paduánského (Pražské Jezulátko) klášterní turistika

Pravidelné bohoslužby (aktualizováno 1. 11. 2017) (iBohosluzby.cz ):

, celý rok, každý týden, Česky
, celý rok, každý týden, English
, celý rok, každý týden, Francais (24.12.2017 nebude)
, celý rok, každý týden, Italiano (24.12.2017 nebude)
, celý rok, každý týden, Česky (24.12.2017 nebude)
, celý rok, každý týden, (25.12. a 1.1. zvláštní rozvrh)
, celý rok, každý týden, (25.12. a 1.1. zvláštní rozvrh)
, celý rok, každý týden, (26.12. zvláštní rozvrh)
, celý rok, každý týden, English
, celý rok, každý týden
, celý rok, každý týden, s nedělní platností, Espanol
, celý rok, každý týden, s nedělní platností

Poutní kostel, ve kterém je uchovávána a uctívána světoznámá soška Pražského Jezulátka. Každoročně jej navštíví statisíce lidí z Čech i z celého světa. Je zároveň kulturní a uměleckou památkou světového významu. Mimořádně dobře dochovaný barokní interiér zdobí díla předních českých umělců 17. a 18. století. Mezi nimi i oltářní obrazy malíře Petra Brandla, od jehož naorzení v roce 2018 uplyne 350 let. Od roku 2015 jsou součástí kostela nový oltář, ambon, kříž a křtitelnice vytvořené akademickým sochařem Otmarem Olivou. Kostel je celoročně otevřený každý den. Kromě pravidelného slavení liturgie zde probíhají i další akce určené široké veřejnosti - například pravidelný cyklus přednášek a setkání Člověk v dialogu.

Turistický region Praha

Hlavní město České republiky - Praha bývá často označeno názvem Srdce Evropy a je bezesporu jedním z nejkrásnějších měst světa. Historické jádro společně s Pražským hradem, Karlovým mostem a množstvím kostelů, paláců a zahrad je zapsáno do Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Návštěvníci zde obdivují jedinečné skvosty všech stavebních stylů - románské rotundy, gotické chrámy, renesanční paláce, barokní i secesní stavby. K procházkám zvou starobylá náměstí, uličky Starého Města, mosty, nábřeží a parky. K nezapomenutelným zážitkům patří také vyhlídkové plavby pro řece Vltavě, nebo výlet lanovkou na Petřín. Na své si přijdou všichni milovníci historie, gastronomie i kultury.