Praha 1 - Malá Strana, Muzeum Pražského Jezulátka zpět

Klášterní Církevní

Informace

Oblékání sošky Pražského Jezulátka do šatů dle liturgické doby je starobylá tradice. Soška má v současné době přes 300 oděvů darovaných věřícími z celého světa jako projev vděčnosti.
V muzeu je možno spatřit vybrané historické textilie a šaty darované věřícími z různých zemí (např. Korea, Mexiko). Vystaveny jsou zde například šaty od císaře Ferdinanda II., spisovatele Paola Coelha či korunka darovaná papežem Benediktem XVI. při jeho návštěvě v roce 2009. Na schodišti do muzea lze vidět umělecké fotografie sošky v její skutečné velikosti v šatech různých liturgických barev. Zajímavá je i expozice betlémů z nejrůznějších částí světa.

Otevírací doba

Pondělí-sobota 9:30-17
Neděle 13-18

25. prosince a na Velký pátek je muzeum zavřené.
26. prosince, 1. ledna a v Pondělí velikonoční je otevřeno jako v neděli.
Muzeum se nachází ve věži kostela Pražského Jezulátka, vstup je přes kostel. Do muzea se stoupá po ostrých točitých schodech.

Nejbližší poutní místa
Navštivte také tato místa!

Nejbližší ubytování
Odpočiňte si u nás!

Nejbližší zajímavosti
Zastavte se u nás!

Turistický region Praha

Hlavní město České republiky - Praha bývá často označeno názvem Srdce Evropy a je bezesporu jedním z nejkrásnějších měst světa. Historické jádro společně s Pražským hradem, Karlovým mostem a množstvím kostelů, paláců a zahrad je zapsáno do Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Návštěvníci zde obdivují jedinečné skvosty všech stavebních stylů - románské rotundy, gotické chrámy, renesanční paláce, barokní i secesní stavby. K procházkám zvou starobylá náměstí, uličky Starého Města, mosty, nábřeží a parky. K nezapomenutelným zážitkům patří také vyhlídkové plavby pro řece Vltavě, nebo výlet lanovkou na Petřín. Na své si přijdou všichni milovníci historie, gastronomie i kultury.

Praha

Nevybrali jste?
Nevadí, zde máte několik dalších možností!

Hodnocení

z celkového počtu 0 recenzí.
Toto místo zatím žádný z uživatelů nehodnotil, buďte první a podělte se s ostatními o vaši zkušenost.