Praha 1 - Malá Strana, Muzeum Pražského Jezulátka zpět

Klášterní Církevní

Oblékání sošky Pražského Jezulátka do šatů dle liturgické doby je starobylá tradice. Soška má v současné době přes 300 oděvů darovaných věřícími z celého světa jako projev vděčnosti.
V muzeu je možno spatřit vybrané historické textilie a šaty darované věřícími z různých zemí (např. Korea, Mexiko). Vystaveny jsou zde například šaty od císaře Ferdinanda II., spisovatele Paola Coelha či korunka darovaná papežem Benediktem XVI. při jeho návštěvě v roce 2009. Na schodišti do muzea lze vidět umělecké fotografie sošky v její skutečné velikosti v šatech různých liturgických barev. Zajímavá je i expozice betlémů z nejrůznějších částí světa.

Pondělí-sobota 9:30-17
Neděle 13-18

25. prosince a na Velký pátek je muzeum zavřené.
26. prosince, 1. ledna a v Pondělí velikonoční je otevřeno jako v neděli.
Muzeum se nachází ve věži kostela Pražského Jezulátka, vstup je přes kostel. Do muzea se stoupá po ostrých točitých schodech.

Turistický region Praha

Hlavní město České republiky - Praha bývá často označeno názvem Srdce Evropy a je bezesporu jedním z nejkrásnějších měst světa. Historické jádro společně s Pražským hradem, Karlovým mostem a množstvím kostelů, paláců a zahrad je zapsáno do Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Návštěvníci zde obdivují jedinečné skvosty všech stavebních stylů - románské rotundy, gotické chrámy, renesanční paláce, barokní i secesní stavby. K procházkám zvou starobylá náměstí, uličky Starého Města, mosty, nábřeží a parky. K nezapomenutelným zážitkům patří také vyhlídkové plavby pro řece Vltavě, nebo výlet lanovkou na Petřín. Na své si přijdou všichni milovníci historie, gastronomie i kultury.