Frýdek-Místek, Svatojánská věž / OTEVŘENÉ CHRÁMY zpět

Na co se můžete při návštěvě věže těšit ?
V každém případě vás čeká výstup po 211 schodech až do samotného krovu věže, která měří 72 metrů. Nejprve se vydáme do prvních tří podlaží věže, která jsou vyhrazena pro galerii současného umění s aktuálním programem pro každou sezonu. V patře nad zvony se nachází první část stálé expozice Pohledy do dějin farnosti Frýdek. Naleznete zde unikátní, dosud nikdy nevystavené předměty, kterých se můžete bez obav dotýkat. V dalším patře najdete texty, dobové kresby a fotografie z dějin farnosti, ale také velký hodinový stroj, který nadchne děti stejně jako rodiče. Pro všechny je pak odměnou výhled na malebné frýdecké náměstí či na baziliku Navštívení Panny Marie, jeden z nejkrásnějších poutních kostelů ve Slezsku. Z tohoto podlaží pak vede železné točité schodiště až do samotného krovu věže, odkud se naskýtá mimořádný rozhled na město i do kraje s Beskydami v pozadí. Také v tomto nejvyšším bodě prohlídky na vás čeká překvapení - 11 metrů dlouhá vertikála z bílých neonových trubic, spuštěná ze samotné špice věže, instalace brněnského sochaře Pavla Korbičky.

Otvírací doba věže v rámci projektu OTEVŘENÉ CHRÁMY 2023: 1. 5. - 30. 10.
Přítomnost průvodce po celou otvírací dobu.
pátek: 15:00-18:00
sobota a neděle: 13:00-18:00