Frýdek-Místek-Místek, Kostel sv. Jana a Pavla zpět

Církevní

Základní kámen položen roku 1763. Vybudován v pozdním barokním slohu na púdorysu kříže tvořeného hlavní chrámovou lodí, sakristií a kaplí sv. Inocence, z popudu tehdejšího děkana a místeckého faráře P. Františka Josefa Čejky, pod vedením zednického mistra N. Orlíčka v letech 1763 - 1769. První mše sv. zde byla sloužena P. F. J. Čejkou 26.6.1769 na svátek Panny Marie. 12.9.1784 byl slavnostně posvěcen olomouckým arcibiskupem Antonínem Theodorem z Colloreda.

Otvírací doba v rámci projektu Otevřené chrámy.
Přítomnost průvodce po celou otvírací dobu.
(od 1.5. do 31.12.)

Pondělí: zavřeno
Úterý: 9:00-15:00
Středa: 9:00-15:00
Čtvrtek: 9:00-15:00
Pátek: 9:00-15:00
Sobota: 9:00-15:00
Neděle: 13:00-17:00

Turistický region Severní Morava a Slezsko

Území regionu je charakteristický malebnými kopci, horskými hřebeny i úrodnými rovinami. Jsou zde ideální podmínky pro letní i zimní sporty, ale také pro relaxaci a lázeňské pobyty. Centrem regionu je město Ostrava, kde najdeme opravdu vysokou koncentraci technických památek a industriálních zajímavostí. Také milovníci hradů a zámků si přijdou na své, neboť je čeká oblíbený cíl všech romantiků – zřícenina hradu Hukvaldy, hrad Sovinec, zámek Hradec nad Moravicí a mnoho dalších. Obdivovatelé přírodních krás jistě ocení lužní krajinu Poodří, vodopády Bílé Opavy a Rešovské vodopády.

Jeseníky-východ, Beskydy-Valašsko, Těšínské Slezsko, Ostravsko, Poodří-Moravské Kravařsko, Opavské Slezsko