Šenov, Kostel Prozřetelnosti Boží zpět

Jedinečná pozdně barokní stavba z r. 1764, nazývána též „Perlou Slezska”, je umístěna v areálu zámeckého parku. Je kulturní památkou. Vystavět jej nechal Karel František Skrbenský. Kostel je orientován vstupem z východu. Zvláštností je vstupní most (empora) s klenutým obloukem, sloužícím jako schodiště pro samostatný vstup panstva. Krásný oltář je z kararského mramoru z Itálie. V kostele jsou čtyři dochované basreliéfy baronů Skrbenských, 4 boční oltáře s díly Jablonského - obrazy sv. Jana Nepomuckého, sv. Hedviky, Pieta a obraz znázorňující franckého krále Karla Velikého, jak dává bořit pohanské modly a stavět křesťanské kostely. V kostele také najdeme varhany z 2000 píšťal - umožňují provozovat nejen kvalitní chrámovou hudbu, ale i umělecké koncerty.