Tasovice, kostel sv. Klementa Maria Hofbauera klášterní turistika

Kostel zasvěcený sv. Klementovi Maria Hofbauerovi z roku 1933 stojí uprostřed obce Tasovice. Kostel byl spolu s klášterem postaven na místě rodného domu světce. Památkově chráněný kostel byl postaven ve spolupráci českých a rakouských výtvarníků. Jednolodní stavba má pravoúhlý presbytář a masivní čtyřhrannou věž s výklenkem se sochou sv. Klementa. Dominantou interiéru kostela je hlavní oltář s obrazem sv. Klementa. Zajímavá jsou kruhová okna s vitrážemi zobrazujícími výjevy ze života světce. Každoročně se zde slaví slavnostní mše. Slavnost je známá jako pouť pekařů a poutníci mohou spatřit ukázky pekařských a cukrářských výrobků.

Železniční stanice

1,3 km (Hodonice)