Dyje, poutní kostel sv. Jana Nepomuckého

Pravidelné bohoslužby (aktualizováno 29. 9. 2014) (iBohosluzby.cz ):

, celý rok, každý týden, s nedělní platností

Barokní kostel zasvěcený sv. Janu Nepomuckému stojí uprostřed obce Dyje. Kostel pocházející z roku 1775 patřil pod správu nedalekého louckého kláštera. Po zrušení kláštera roku 1784 začal kostel v Dyji chátrat. Opravy nebyly nikdy kompletní a prakticky dodnes probíhají práce na záchranu a obnovení poutního kostela. Jednolodní budova kostela má odsazené půlkruhové kněžiště a nad západním průčelím se vchodem se tyčí hranolová věž. Téměř původní interiér kostela je bohatě vyzdoben nástěnnými malbami s náměty Trojjediného Boha, Vtělení Páně, Zbičovaného Spasitele a Boží církve. Na hlavním oltáři je umístěna uctívaná socha Zbičovaného Spasitele u sloupu, ke které v minulosti přicházeli poutníci z blízka i z dalekého okolí.

Železniční stanice

600 m

Autobusová zastávka

400 m

Turistický region Jižní Morava

Turistický region Jižní Morava je rozsáhlý různorodý region zahrnující množství atraktivit, jako jsou sluncem zalité vinařské oblasti, největší jeskynní systém v České republice, nejrozsáhlejší komponovaná krajina na světě zapsaná na seznam UNESCO i územní Národního parku Podyjí. Centrem regionu je druhé největší město České republiky - Brno.

Znojemsko a Podyjí, Pálava a Lednicko-Valtický areál, Slovácko, Brno a okolí, Moravský kras a okolí