Praha 1 - Malá Strana, kostel Panny Marie Vítězné a sv. Antonína Paduánského (Pražské Jezulátko) klášterní turistika

Poutní kostel, ve kterém je uchovávána a uctívána světoznámá soška Pražského Jezulátka. Každoročně jej navštíví statisíce lidí z Čech i z celého světa. Je zároveň kulturní a uměleckou památkou světového významu. Mimořádně dobře dochovaný barokní interiér zdobí díla předních českých umělců 17. a 18. století. K nim patří také hlavní oltář z první čtvrtiny 18. století, který je od roku 2006 postupně restaurován do původní barevnosti kombinující plátkovou měď a zlato. Od roku 2015 jsou součástí kostela nový oltář, ambon, kříž a křtitelnice vytvořené akademickým sochařem Otmarem Olivou. Kostel je celoročně otevřený každý den. Spravuje jej pětičlenná mezinárodní komunita bratří z řádu bosých karmelitánů, kteří žijí v přilehlém klášteře. Kromě pravidelného slavení liturgie zde probíhají i další akce určené široké veřejnosti - například pravidelný cyklus přednášek a setkání Člověk v dialogu.