Dačice, Věž kostela sv. Vavřince zpět

Renesanční věž kostela sv. Vavřince, 51m vysoká, je dominantou města Dačice. Věž je ozdobena sgrafitovou omítkou a ve zvonici je uchován nejstarší zvon sv. Vavřince. V hlavní turistické sezóně je přistupný vyhlídkový ochoz, který poskytuje nádherný výhled do okolí.

Turistický region Vysočina

Turistický region a oblast Vysočina je místem, kde naleznete 3 lokality památek UNESCO, množství historických měst, jedinečné muzejní expozice, komplexy židovských památek a mnoho dalších zajímavostí. Přírodní bohatství, které patří k ekologicky nejčistším, poskytuje kopcovitou krajinu, množství lesů, rybníků, vodních toků. Oblast Vysočiny je protkána sítí značených turistických cest, tras pro cyklisty i zimních běžeckých stop. Vyznavači aktivní dovolené zde najdou vše potřebné pro letní i zimní aktivity.

Vysočina