Karviná-Doly, Kostel sv. Petra z Alkantary (šikmý kostel) zpět

Církevní

Kostel postavený v první polovině 18. století v barokním slohu na místě dřevěného kostela svatého Martina. Vlivem těžby černého uhlí od poloviny 19. století došlo k poklesu půdy pod kostelem o 37m a k náklonu stavby o téměř 7° na jih od svislé osy. Díky tomuto nepříznivému vlivu je však kostel zapsán do České knihy rekordů a kuriozit jako nejšikmější kostel v ČR.

Otevřené chrámy 1.5. - 31.10.2018
Sobota: 13:00 - 17:00
Neděle: 10:30 - 14:30

Turistický region Severní Morava a Slezsko

Území regionu je charakteristický malebnými kopci, horskými hřebeny i úrodnými rovinami. Jsou zde ideální podmínky pro letní i zimní sporty, ale také pro relaxaci a lázeňské pobyty. Centrem regionu je město Ostrava, kde najdeme opravdu vysokou koncentraci technických památek a industriálních zajímavostí. Také milovníci hradů a zámků si přijdou na své, neboť je čeká oblíbený cíl všech romantiků – zřícenina hradu Hukvaldy, hrad Sovinec, zámek Hradec nad Moravicí a mnoho dalších. Obdivovatelé přírodních krás jistě ocení lužní krajinu Poodří, vodopády Bílé Opavy a Rešovské vodopády.

Jeseníky-východ, Beskydy-Valašsko, Těšínské Slezsko, Ostravsko, Poodří-Moravské Kravařsko, Opavské Slezsko