Opava, kostel sv. Hedviky zpět

Informace

Kostel svaté Hedviky je jednolodní kostel na půdorysu zdvojeného kříže tvořený příčnou lodí a rozšířeným průčelím nacházející se na Náměstí svaté Hedviky v Opavě. Průčelí je tvořeno třemi bloky v pyramidálním uspořádání a zvonicovým patrem zakončeným velkým křížem. Obvod věže obíhá latinsky psaná nápisová páska, která odkazuje na původně zamýšlenou funkci kostela jako památníku padlých. Kostel je jedním z posledních děl architekta Leopolda Bauera. Je ve správě Římskokatolické farnosti Panny Marie Opava.


Otevírací doba

Otvírací doba v rámci projektu OTEVŘENÉ CHRÁMY: červenec - srpen
Přítomnost průvodce po celou otvírací dobu.
(otevřena pouze věž)

Sobota: 9:00 - 17:00

<p>pravidelné bohoslužby: slavnost sv. Hedviky (16. října): v 6.00 a v 7.00 (v konkatedrále Nanebevzetí PM mše v tento den nejsou) neděle po 16. říjnu: v 10.00 poutní mše svatá (v konkatedrále Nanebevzetí PM mše v 10.00 není) Vzpomínka na všechny věrné zemřelé (2. listopadu): v 18.00</p>

Nejbližší poutní místa
Navštivte také tato místa!

Nejbližší ubytování
Odpočiňte si u nás!

Nejbližší zajímavosti
Zastavte se u nás!

Turistický region Severní Morava a Slezsko

Území regionu je charakteristický malebnými kopci, horskými hřebeny i úrodnými rovinami. Jsou zde ideální podmínky pro letní i zimní sporty, ale také pro relaxaci a lázeňské pobyty. Centrem regionu je město Ostrava, kde najdeme opravdu vysokou koncentraci technických památek a industriálních zajímavostí. Také milovníci hradů a zámků si přijdou na své, neboť je čeká oblíbený cíl všech romantiků – zřícenina hradu Hukvaldy, hrad Sovinec, zámek Hradec nad Moravicí a mnoho dalších. Obdivovatelé přírodních krás jistě ocení lužní krajinu Poodří, vodopády Bílé Opavy a Rešovské vodopády.

Jeseníky-východ, Beskydy-Valašsko, Těšínské Slezsko, Ostravsko, Poodří-Moravské Kravařsko, Opavské Slezsko

Nevybrali jste?
Nevadí, zde máte několik dalších možností!

Hodnocení

z celkového počtu 0 recenzí.
Toto místo zatím žádný z uživatelů nehodnotil, buďte první a podělte se s ostatními o vaši zkušenost.