Suchdol nad Odrou, Evangelický kostel, Suchdol nad Odrou zpět

Církevní

Evangelický kostel z poloviny 19. století. Původně luterský kostel postavený v arkádovém stylu je v současnosti vlastnictvím Českobratrské církve evangelické.
Kostel byl po druhé světové válce zkonfiskován. Do vlastnictví sboru ČCE byl předán roku 2008. V roce 2014 byla do patrové místnosti kostela umístěna Eckertova knihovna, která mapuje dějiny evangelíků německé národnosti v českých zemích.

Otevřené chrámy 1.5. - 31.10.2018
Sobota: 14:00 - 18:00
Neděle: 14:00 - 18:00

Turistický region Severní Morava a Slezsko

Území regionu je charakteristický malebnými kopci, horskými hřebeny i úrodnými rovinami. Jsou zde ideální podmínky pro letní i zimní sporty, ale také pro relaxaci a lázeňské pobyty. Centrem regionu je město Ostrava, kde najdeme opravdu vysokou koncentraci technických památek a industriálních zajímavostí. Také milovníci hradů a zámků si přijdou na své, neboť je čeká oblíbený cíl všech romantiků – zřícenina hradu Hukvaldy, hrad Sovinec, zámek Hradec nad Moravicí a mnoho dalších. Obdivovatelé přírodních krás jistě ocení lužní krajinu Poodří, vodopády Bílé Opavy a Rešovské vodopády.

Jeseníky-východ, Beskydy-Valašsko, Těšínské Slezsko, Ostravsko, Poodří-Moravské Kravařsko, Opavské Slezsko