Rynoltice-Jítrava, Fara Jítrava církevní turistika

Soukromý pokoj Pokojů Jednolůžek Dvoulůžek Přistýlek

Informace o objektu

Přinášíme vám odpočinek a relaxaci v šesti nově zrekonstruovaných pokojích a společných prostorech naší krásné fary.

FARNÍ SÁL

Jedná se o původní hlavní farní sál, kde se zachovalo krásné dřevěné obložení. Sál je možné využít jako centrální místnost na setkávání, aktivity a společné stolování. Kapacita sálu je až 40 osob.

FARNÍ KUCHYNĚ

Vedle farního sálu byla vybudována nová plně vybavená moderní kuchyně. Kuchyňské linky jsou navrženy tak, aby v případě různých hostů nebo skupin si mohl každý využít svou kuchyňskou linku. Zde je součástí také velký jídelní stůl.

VSTUPNÍ CHODBA S PORTÁLEM

Při nově vystavěném vstupu do fary se podařilo najít celý zachovalý vstupní portál i s originální datací fary. Jedná se o původní vchod do budovy fary. V původní vstupní chodbě se podařilo zachránit dlažbu, a protože sem nesvítí přímé sluneční světlo, najdete zde obzvlášť v letních měsících příjemný chládek. Proto je zde umístěn relaxační koutek.

FARÁŘOVO APARTMÁ

Komu se kdy poštěstí prožít odpočinek v bývalém pokoji faráře? U nás je to možné. Jedná se o jedinou místnost apartmánového tipu. Přijímací místnost s kuchyňským koutem, vlastní ložnice se sociálním zařízením.

KAPLANKA

Při vstupu do horní části fary je naproti schodišti místnost s názvem kaplanka. Dříve na faře měl farář k pomoci ve farnosti svého kaplana a ten měl většinou k dispozici pouze jednu jednoduše zařízenou místnost.

ZDISLÁVKA

Největší místnost v horní části fary je pojmenována po hlavní patronce naší diecéze a Libereckého kraje svaté Zdislavě. Fara v Jítravě leží přímo na území spojeném se svatou Zdislavou, kam patří zámek Lemberk, kde žila a vychovávala své děti, nebo bazilika minor v Jablonném v Podještědí, kam míří ročně stovky poutníků prosit o její přímluvu za své rodiny.

BISKUPSKÝ POKOJÍČEK

Jedná se o malý pokojíček, kde dříve bývala kachlová kamna a dochoval se zde jediný původní strop z fabionem. Do tohoto pokojíčku si několikrát přijel odpočnout i litoměřický biskup, a tak se tomuto pokoji začalo od devadesátých let minulého století říkat biskupský. Z tohoto pokojíčku je jeden z nejnádhernějších výhledů na kostel sv. Pankráce.

PANKRÁC

Nově vytvořený pokoj s vlastním sociálním zařízením. Pokoj je v nejklidnější části fary s výhledem na farský kopec a na kostel, který je zasvěcen patronu farnosti a obce sv. Pankrácovi, a proto jsme tento klidný pokoj nazvali právě po něm. Zároveň je tento pokoj při konání svateb na faře připravován pro novomanžele.

BONIFÁC

Nově vytvořený rodinný pokoj s vlastním sociálním zařízením. Z pokoje je krásný výhled na farní zahradu a na lesy. Pokoj sousedí s pokojem Pankrác, a tak se sám nabízel i jeho název Bonifác.

FRANTIŠEK A KLÁRA

Jedná se o upravené prostory na půdě, které jsou zařízené ve stylu těchto dvou jmen. Svatého Františka a svaté Kláry, kteří žili životem v naprosté chudobě. A tak zde místo přeplácaného roztěkaného luxusu najdete strohost vyváženou útulností. Jedná se o dvě samostatné multifunkční místnosti, které slouží k odpočinku, relaxaci, odpolední siestě, hrám pro děti či jako čítárna nebo meditační místnost.

Typ objektu
Fara

Typ pronájmu
Pokoje

Kapacita objektu
25

Ložnice

Vytápění
topí majitel

Stravování
Bez stravování

Domácí mazlíček
Ano, za poplatek
poplatek 150 Kč


Parkování
u objektu

Vybavení objektu

Kaple
Zahrada, dvorek
Platba kartou
Internet Wifi
Sporák
WC + koupelna
kuchyňský kout
Výtah
Platba hotově
Mrazák
Samostatná trouba
Pro rodiny s dětmi
Bezbariérový přístup
Povlečení s sebou
Nádobí
Zákaz kouření
Lednička
Rádio
Televize
Grill
Teplá voda
Úschovna kol
Lůžkoviny s sebou
Koupelna
Samostatné WC
Vařič

Zobrazit všechny služby

Okolí objektu

Turistiský region je vyhlášeným místem pro své zimní lyžařské areály, síť tratí pro běžkaře, z nichž je nejvyhledávanější slavná Jizerská magistrála .Nejoblíbenějším místem milovníky letních aktivit je Máchovo jezero, které nabízí ideální podmínky ke koupání a vodním sportům. Centrem oblasti je město Liberec, které láká návštěvníky především unikátním zábavním centrem Babylon. Zde je připraven science centre iQpark s unikátními interaktivními exponáty, zrcadlové bludiště a stylový aquapark. Dominatnou Liberecka je z dálky viditelný moderní televizní vysílač s restaurací a hotelem - Ještěd, který poskytuje nezapomenutelný výhled do všech světových stran.

Českolipsko, Jizerské hory

Celoročně

Železniční stanice
5

Autobusová stanice
1

Obchod
6

Léto

Přehrada/rybník
8

Vodní sporty
8

Zima

Lyžařský vlek/lanovka
20

Běžkařské tratě
15

Informace k ceně

Ceny za dospělou osobu a děti od 3 let se pohybují v rozmezí od 200 do 400,- Kč / noc, dle zvoleného pokoje.
Děti do 3 let jsou u nás zdarma, včetně zapůjčení dětské postýlky s příslušenstvím.

Při pronájmu celého objektu nás prosím kontaktujte pro individuální kalkulaci.

V ceně jsou zahrnuty lůžkoviny, ručníky, Tv a wifi připojení, parkování na nehlídaném parkovišti.

Další poplatky:

•poplatek za psa (menšího plemene)- 150,- Kč/ den, možné jen v pokojích Kaplanka a Farářovo apartmá.
•poplatky obci dospělá osoba 19,- Kč/ den.
•parkování v uzamčeném objektu fary 50,-Kč/ den.


Platební podmínky:
Po písemném potvrzení rezervace emailem, je ihned zaslán zálohový doklad. Po uhrazení zálohy ve výši 50% z celkové ceny se stává rezervace závaznou. Platbu je nutné uhradit nejpozději do 30 dnů od vystavení dokladu na účet farnosti.
Doplatek se hradí nejpozději 14 dní před příjezdem.
U pobytů, které se objednávají méně jak 30 dní před nájezdem, se hradí formou zálohy celá částka pobytu.

Peníze na účet prosím hraďte vždy až po obdržení zálohového dokladu a vždy u platby uvádějte variabilní symbol, abychom mohli Vaši platbu řádně přiřadit!

Stornopoplatky:
Záloha je vratná při stornování rezervace 30 dnů před daným příjezdem.
V případě předčasného ukončení pobytu nevzniká nárok na vrácení finanční částky.

Fotogalerie

Rynoltice-Jítrava, Fara Jítrava - Fara Jítrava Rynoltice-Jítrava, Fara Jítrava - okolí fary Rynoltice-Jítrava, Fara Jítrava - kostel sv. Pankráce Rynoltice-Jítrava, Fara Jítrava - okolí fary Rynoltice-Jítrava, Fara Jítrava - okolí fary Rynoltice-Jítrava, Fara Jítrava - vstupní chodba Rynoltice-Jítrava, Fara Jítrava - biskupský pokojíček Rynoltice-Jítrava, Fara Jítrava - biskupský pokojíček Rynoltice-Jítrava, Fara Jítrava - Bonifác Rynoltice-Jítrava, Fara Jítrava - Bonifác Rynoltice-Jítrava, Fara Jítrava - Bonifác Rynoltice-Jítrava, Fara Jítrava - farářovo apartmá Rynoltice-Jítrava, Fara Jítrava - farářovo apartmá Rynoltice-Jítrava, Fara Jítrava - farářovo apartmá Rynoltice-Jítrava, Fara Jítrava - farářovo apartmá Rynoltice-Jítrava, Fara Jítrava - farářovo apartmá Rynoltice-Jítrava, Fara Jítrava - farní sál Rynoltice-Jítrava, Fara Jítrava - farní sál Rynoltice-Jítrava, Fara Jítrava - kaplanka Rynoltice-Jítrava, Fara Jítrava - kaplanka Rynoltice-Jítrava, Fara Jítrava - kaplanka Rynoltice-Jítrava, Fara Jítrava - moderní kuchyně Rynoltice-Jítrava, Fara Jítrava - moderní kuchyně Rynoltice-Jítrava, Fara Jítrava - moderní kuchyně Rynoltice-Jítrava, Fara Jítrava - moderní kuchyně Rynoltice-Jítrava, Fara Jítrava - nové sociální zařízení Rynoltice-Jítrava, Fara Jítrava - nové sociální zařízení Rynoltice-Jítrava, Fara Jítrava - Pankrác Rynoltice-Jítrava, Fara Jítrava - Pankrác Rynoltice-Jítrava, Fara Jítrava - Zdislávka Rynoltice-Jítrava, Fara Jítrava - Zdislávka Rynoltice-Jítrava, Fara Jítrava - Zdislávka

Kontakty

Adresa: Jítrava čp. 98, 463 53 Rynoltice - Jítrava Kontaktní osoba: Radka Šturmová Tel.: +420 732 716 992 E-mail: farnostjitrava@seznam.cz WWW: www.farajitrava.cz GPS (Lng, Lat): 50.7904933807, 14.855840655

Radka Šturmová- zodpovědná osoba za provoz fary
Tel.: +420 732 716 992

Bc. Michal Olekšák – administrátor farnosti Jítrava
Tel.: +420602 945 915

Nejbližší poutní místa
Navštivte také tato místa!

Nejbližší zajímavosti
Nejde jen o bydlení, ale i o zážitky!

Nevybrali jste?
Nevadí, zde máte několik dalších možností!

Hodnocení

z celkového počtu 0 recenzí.
Toto místo zatím žádný z uživatelů nehodnotil, buďte první a podělte se s ostatními o vaši zkušenost.