Bořetice, kostel sv. Anny

Pravidelné bohoslužby (aktualizováno 14. 9. 2016) (iBohosluzby.cz ):

, celý rok, každý týden
, zimní čas, každý týden
, letní čas, každý týden
, celý rok, každý týden, bohoslužba slova

Vstoupils, patříš teď i ty k dějinám těchto míst. Bůh ti žehnej, poutníku, a svatá Anna ať ti napoví cestu.

Naši farnost najdete na jižní Moravě v okrese Břeclav. Už z dálky nelze přehlédnout hlavní dominantu naší farnosti a celé obce - náš krásný kostelík svaté Anny, který po nedávné opravě fasády září do širokého okolí.
Historie našeho kostelíčku sahá do dávné minulosti.Stará legenda vypráví, že do naší vsi zavítali na cestě z nedalekého Podivína solunští bratři Cyril a Metoděj, aby na místě dnešního kostela, uprostřed pohanského háje, postavili kříž. První kaplička zde stávala už kolem 13. století, v 16. století už zde stával první dřevěný kostelík, který ale vyhořel. Stavba současného kostela byla zahájena v roce 1680 z daru věřících. Od nepaměti je náš kostelík vyhledávaným poutním místem. Zaujmou vás nejenom krásné barokní klenby kostela, historické varhany, ale jistě i vysoká kostelní věž s mohutnými zvony, nebo půda, kde se budete moci podívat zevnitř na průběh oprav naší střechy. Neméně zajímavá je i barokní brána s nově zajištěným průčelím, která je chráněnou památkou.
Jsme hrdí na to, že patronkou naší farnosti je právě babička Pána Ježíše, svatá Anna. Opravdu si této světice vážíme a svěřujeme jí do rukou veškeré dění ve farnosti a v našich rodinách. Zvláštním způsobem si svatou Annu připomínáme na její svátek poslední červencovou neděli, kdy u nás slavíme Anenskou pouť. Ta má v naší obci dlouhou tradici a putují na ni poutníci z blízka i z daleka. Každým rokem navíc přibývá pěších poutníků, z čehož máme ohromnou radost. Od roku 2007 tuto pouť doprovází i víkendový festival pro mládež - AnnaFest. Nedělních bohoslužeb se u nás účastní okolo 190 věřících.
Funguje u nás několik zajímavých společenství a sdružení. Většina z nich se děje na naší útulné faře, která těsně sousedí s kostelem. Mezi naše největší zážitky posledních let patří především 3. místo v soutěži o Nejlépe opravenou kulturní památku Jihomoravského kraje 2008, vydařená farní pouť do Svaté země v roce 2009 nebo vystoupení našich dětí na Koncertu naděje u příležitosti návštěvy papeže Benedikta XVI. v Brně v roce 2009. Za dobu existence farnosti se tu vystřídalo několik duchovních správců. Zatím posledním z nich je náš otec Ondřej - P. Mgr. Andrzej Wasowicz, který má na starost i naše dvě sousední farnosti Vrbici a Kobylí.

Železniční stanice

500 m

Autobusová zastávka

250 m

Turistický region Jižní Morava

Turistický region Jižní Morava je rozsáhlý různorodý region zahrnující množství atraktivit, jako jsou sluncem zalité vinařské oblasti, největší jeskynní systém v České republice, nejrozsáhlejší komponovaná krajina na světě zapsaná na seznam UNESCO i územní Národního parku Podyjí. Centrem regionu je druhé největší město České republiky - Brno.

Znojemsko a Podyjí, Pálava a Lednicko-Valtický areál, Slovácko, Brno a okolí, Moravský kras a okolí