Pustiměř, kaple sv. Anny

Barokně upravená poutní kaple z pol. 14. století se nachází na vyvýšené části na okraji obce, v blízkosti farního kostela sv. Benedikta. Od pol. 14. do konce 16. stol. zde byl ženský benediktinský klášter.

Železniční stanice

7 km (Ivanovice na Hané)

Autobusová zastávka

400 m

Turistický region Východní Morava

Nabízí množství nádherných památek, rozmanitou přírodu, ojedinělé tradice i originální gastronomické zážitky. V regionu se střetávají národopisné oblasti Valašsko, Slovácko a Haná. Proslulé jsou především typické roubenky na stráních, nezaměnitelné zvyky a tradice, lidové slavnosti a množství barevných krojů. Mezi další atraktivity patří přírodní lázeňské prameny, okázalé zámecké zahrady Kroměřížska i funkcionalistická architektura Zlínska.

Slovácko, Kroměřížsko, Zlínsko a Luhačovicko, Valašsko