Stražisko, kostel Andělů Strážných

Pravidelné bohoslužby (aktualizováno 28. 8. 2017) (iBohosluzby.cz ):

, celý rok, každý týden

Barokní kostelík sv. Andělů strážných byl postaven na místě původního hrádku Stražiště z iniciativy premonstrátů z kláštera Hradisko u Olomouce v první čtvrtině 18. století.
Farní kronika uvádí první bohoslužbu o první neděli v září v roce 1729, kdy se slavil svátek Andělů Strážných. Tato tradice se drží doposud. Kolem kostela je 14 kapliček křížové cesty, kterou nechal zbudovat r. 1858 majitel panství Karel Příza.

Železniční stanice

200 m

Autobusová zastávka

200 m

Turistický region Střední Morava a Jeseníky

K poznávání Střední Moravy patří neodmyslitelně hrady, zámky a historické památky města Olomouce. Centrum regionu Olomouc je vyhledávané nejen pro množství památek, z nichž sloup Nejsvětější Trojíce v centru města je památkou UNESCO, ale také pro typické gastronomické speciality. Zatímco Jeseníky jsou spojeny s horskou přírodou a množstvím sportovních aktivit. K vyhledávaným místům patří Zlaté Hory, které lákají originálním skanzenem se zlatorudnými mlýny a poutním místem „Maria Hilf“. Hojně navštěvovaným místem je lázeňské město Jeseník. Specifickou oblastí je Osoblažsko neboli „Slezská Haná“ na severozápadě Moravskoslezského kraje. Jedná se o jednu z nejchudších a nejméně osídlených oblastí Česka, která se ovšem může pyšnit krásnou přírodou, osoblažskou úzkokolejkou, zámkem ve Slezských Rudolticích a řadou unikátních kulturních památek.

Střední Morava, Jeseníky-západ