Rychnov na Moravě, kostel sv. Mikuláše a lesní kaple P. Marie

Pravidelné bohoslužby (aktualizováno 28. 8. 2017) (iBohosluzby.cz ):

, celý rok, každý týden

Na oltář v kostele sv. Mikuláše v Rychnově na Moravě byl na konci 18. stol. zavěšen reliéf Panny Marie Celenské, který se původně nacházel v lese, na místě, kde byl uzdraven těžce zraněný kovář putující do Mariazell. Na tomto místě byla také postavena mariánská kaple, v jejíž blízkosti se nachází studánka.

V lesní kapli Panny Marie se od 1. května do 31. října koná mše svatá, a to vždy v neděli od 14:30.

Železniční stanice

4 km (Mladějov)

Autobusová zastávka

100 m

Turistický region Střední Morava a Jeseníky

K poznávání Střední Moravy patří neodmyslitelně hrady, zámky a historické památky města Olomouce. Centrum regionu Olomouc je vyhledávané nejen pro množství památek, z nichž sloup Nejsvětější Trojíce v centru města je památkou UNESCO, ale také pro typické gastronomické speciality. Zatímco Jeseníky jsou spojeny s horskou přírodou a množstvím sportovních aktivit. K vyhledávaným místům patří Zlaté Hory, které lákají originálním skanzenem se zlatorudnými mlýny a poutním místem „Maria Hilf“. Hojně navštěvovaným místem je lázeňské město Jeseník. Specifickou oblastí je Osoblažsko neboli „Slezská Haná“ na severozápadě Moravskoslezského kraje. Jedná se o jednu z nejchudších a nejméně osídlených oblastí Česka, která se ovšem může pyšnit krásnou přírodou, osoblažskou úzkokolejkou, zámkem ve Slezských Rudolticích a řadou unikátních kulturních památek.

Střední Morava, Jeseníky-západ