Kopřivná, kostel Nejsvětější Trojice

Pravidelné bohoslužby (aktualizováno 21. 5. 2019) (iBohosluzby.cz ):

, celý rok, každý týden

Kostel Nejsvětější Trojice v Kopřivné je cennou rokokovou památkou z poloviny 18. století. Pro svou bohatou výzdobu interiéru, která si nezadá se slavnými olomouckými bazilikami, bývá nazýván perlou Sudet.

Turistický region Střední Morava a Jeseníky

K poznávání Střední Moravy patří neodmyslitelně hrady, zámky a historické památky města Olomouce. Centrum regionu Olomouc je vyhledávané nejen pro množství památek, z nichž sloup Nejsvětější Trojíce v centru města je památkou UNESCO, ale také pro typické gastronomické speciality. Zatímco Jeseníky jsou spojeny s horskou přírodou a množstvím sportovních aktivit. K vyhledávaným místům patří Zlaté Hory, které lákají originálním skanzenem se zlatorudnými mlýny a poutním místem „Maria Hilf“. Hojně navštěvovaným místem je lázeňské město Jeseník. Specifickou oblastí je Osoblažsko neboli „Slezská Haná“ na severozápadě Moravskoslezského kraje. Jedná se o jednu z nejchudších a nejméně osídlených oblastí Česka, která se ovšem může pyšnit krásnou přírodou, osoblažskou úzkokolejkou, zámkem ve Slezských Rudolticích a řadou unikátních kulturních památek.

Střední Morava, Jeseníky-západ