Jesenec, kostel sv. Libora

Pravidelné bohoslužby (aktualizováno 28. 8. 2017) (iBohosluzby.cz ):

, celý rok, každý týden

Architektem kostela, postaveného na začátku 18. stol., byl J. B. Santini Aichl. Kostel byl zasvěcen sv. Liborovi (Liboriovi), který byl uctíván jako pomocník nemocných a byl vystavěn na přání šlechtičny Zuzany Kateřiny Liborie z Dietrichsteina, rozené ze Zástřizlí, která takto chtěla poděkovat za uzdravení ve své rodině.

Pouť zde probíhá v neděli po svátku sv. Libora (23.července).

Železniční stanice

650 m

Autobusová zastávka

350 m

Poutě

Turistický region Střední Morava a Jeseníky

K poznávání Střední Moravy patří neodmyslitelně hrady, zámky a historické památky města Olomouce. Centrum regionu Olomouc je vyhledávané nejen pro množství památek, z nichž sloup Nejsvětější Trojíce v centru města je památkou UNESCO, ale také pro typické gastronomické speciality. Zatímco Jeseníky jsou spojeny s horskou přírodou a množstvím sportovních aktivit. K vyhledávaným místům patří Zlaté Hory, které lákají originálním skanzenem se zlatorudnými mlýny a poutním místem „Maria Hilf“. Hojně navštěvovaným místem je lázeňské město Jeseník. Specifickou oblastí je Osoblažsko neboli „Slezská Haná“ na severozápadě Moravskoslezského kraje. Jedná se o jednu z nejchudších a nejméně osídlených oblastí Česka, která se ovšem může pyšnit krásnou přírodou, osoblažskou úzkokolejkou, zámkem ve Slezských Rudolticích a řadou unikátních kulturních památek.

Střední Morava, Jeseníky-západ