Sobíňov-Sopoty, kostel Navštívení Panny Marie

Pravidelné bohoslužby (aktualizováno 19. 9. 2017) (iBohosluzby.cz ):

, celý rok, každý týden, s nedělní platností

Mariánské poutní místo

Dějiny Sopot jako poutního místa začínají r. 1652, kdy se ženil hrabě Viktorín z Wollsteinu s Johanou Terezií rozenou Kustosch ze Studence. Johana Terezie vykonala před svatbou pouť do Sopot, při které darovala kostelu kopii milostného obrazu Panny Marie Pasovské.K obrazu začaly brzy přicházet zástupy poutníků, takže se ukázalo nutné nově organizovat zdejší duchovní správu.

Roku 1697 byly Sopoty přefařeny od daleké Přibyslavi k nově založené faře v bližším Krucemburku.
V letech 1749 - 1752 byl nákladem Ferdinanda Ditrichštejna vystavěn nový chrám a roku 1761 bylo u něho zřízeno kaplanské místo. Samostatné fary se Sopoty dočkaly až roku 1860.

Poutě a pobožnosti
Hlavní pouť: 1. a 2. neděle v červenci
Ostatní pouť: 15. 8. - Nanebevzetí Panny Marie

Železniční stanice

250 m (Sobíňov)

Autobusová zastávka

1 km (Sobíňov)

Obchod

1 km

Turistický region Vysočina

Turistický region a oblast Vysočina je místem, kde naleznete 3 lokality památek UNESCO, množství historických měst, jedinečné muzejní expozice, komplexy židovských památek a mnoho dalších zajímavostí. Přírodní bohatství, které patří k ekologicky nejčistším, poskytuje kopcovitou krajinu, množství lesů, rybníků, vodních toků. Oblast Vysočiny je protkána sítí značených turistických cest, tras pro cyklisty i zimních běžeckých stop. Vyznavači aktivní dovolené zde najdou vše potřebné pro letní i zimní aktivity.

Vysočina