Kámen, kostel Panny Marie Bolestné

Stavbu raně barokního kostela inicioval ve 2. pol. 17. stol. majitel místního zámku Jan Kryštof Malovec.

Železniční stanice

5,5 km (Obrataň)

Autobusová zastávka

120 m

Turistický region Vysočina

Turistický region a oblast Vysočina je místem, kde naleznete 3 lokality památek UNESCO, množství historických měst, jedinečné muzejní expozice, komplexy židovských památek a mnoho dalších zajímavostí. Přírodní bohatství, které patří k ekologicky nejčistším, poskytuje kopcovitou krajinu, množství lesů, rybníků, vodních toků. Oblast Vysočiny je protkána sítí značených turistických cest, tras pro cyklisty i zimních běžeckých stop. Vyznavači aktivní dovolené zde najdou vše potřebné pro letní i zimní aktivity.

Vysočina