Nová Včelnice, kostel Nanebevzetí Panny Marie

Pravidelné bohoslužby (aktualizováno 25. 3. 2017) (iBohosluzby.cz ):

, celý rok, každý týden, střídavě mše svatá a bohoslužba slova

Informace o kostele:

NANEBEVZETÍ PANNY MARIE V Nové Včelnici (do roku 1915 Nový etynk)

Původně zde stála kaple. Nechala ji v roce 1662 postavit vdova hraběnka Hyppolita Paradis de la Saga (z kamenického panství) za zázračné zachránění života při povodni. Vykonala děkovnou pouť do Bavorska, kde ve Alt Oetting nechala zhotovit kopii tamní sošky Černé Madony. Sošku dovezla do kaple. Ta byla v roce 1786 přestavěna na farní kostel, neboť nestačila četným procesí poutníků. Poutníci přicházeli nejen z Kamenice nad Lipou, ale i z dalekého okolí. Novovčelnická pouť se koná vždy v neděli 15. srpna nebo v neděli po tomto datum.

Nová Včelnice leží v Jihočeském kraji, okresu Jindřichův Hradec. Tímto městem protýká řeka Kamenice.  Nová Včelnice se nachází 12 km S. V. od J. Hradce v nadmořské výšce 507 m. n. m. a má přibližně 2350 obyvatel.

Nejstarší zmínky o Včelnické tvrzi jsou datovány z doby krále Jana. Tvrz a ves Včelnice vznikla v 1. polovině 14. století. Název Včelnice je z knížecích včelích zahrad.

Bezbariérový přístup

Turistický region Jižní Čechy

Do Jižních Čech se sjíždějí milovníci historických památek, aby zde obdivovali hrady, zámky, historické centrum Českého Krumlova zapsané na seznam UNESCO, perlu renesance Slavonice, či Táborsko se stopami husitských dějin. Region je neobyčejně bohatý na technické zajímavosti, jako je například jindřichohradecká úzkokolejka, třeboňská soustava rybníků, Buškův hamr, grafitový důl u Českého Krumlova a mnoho dalších. Pestrou nabídku regionu doplňují i přístupné jeskyně, vodní nádrže, přehrady a vodáky vyhledávané vodní toky. Nelze opomenout ani malebné jihočeské vesničky a půvabnou krajinu České Kanady.

Jižní Čechy