Slavkovice, poutní kostel Božího milosrdenství

Pravidelné bohoslužby (aktualizováno 19. 10. 2015) (iBohosluzby.cz ):

, celý rok, každý týden

Poutní kostel Božího milosrdenství a sv. Faustyny stojí v obci Slavkovice, která je místní částí Nového Města na Moravě. Novodobý kostel patří k nejmladším církevním stavbám na Vysočině. Pozoruhodná stavba představující dva otevírající se paprsky, které vycházejí ze srdce Ježíšova, kombinuje souhru dřeva, bílé omítky a skleněné výplně. Dominantou kostela je symbol Nejsvětějšího Srdce Ježíšova. Před vchodem stojí venkovní oltář a kamenná paténa, do které padá voda, zachycená zkosenou střechou. Štíhlá dřevěná zvonice je ozdobena emblémem Panny Marie. Ústředním bodem interiéru je plastika ukřižovaného Ježíše a svatostánek v podobě hostie. V kostele se nachází schránka s ostatky sv. Faustyny. Nepřehlédnutelné jsou velkoplošné barevné vitráže symbolizující vodu a krev Kristova otevřeného boku a Ducha Svatého v ohni a větru. Pozoruhodná je také vitráž ve zpovědnici znázorňující pronikání Božího milosrdenství do hříšníkova srdce. Poutní tradice byla zahájena v roce 2003 a od té doby stále přibývá poutníků přicházejících ze všech koutů naší země i ze zahraničí.

Železniční stanice

2,2 km (Veselíčko)

Turistický region Vysočina

Turistický region a oblast Vysočina je místem, kde naleznete 3 lokality památek UNESCO, množství historických měst, jedinečné muzejní expozice, komplexy židovských památek a mnoho dalších zajímavostí. Přírodní bohatství, které patří k ekologicky nejčistším, poskytuje kopcovitou krajinu, množství lesů, rybníků, vodních toků. Oblast Vysočiny je protkána sítí značených turistických cest, tras pro cyklisty i zimních běžeckých stop. Vyznavači aktivní dovolené zde najdou vše potřebné pro letní i zimní aktivity.

Vysočina