Ústí nad Orlicí, kostel Nanebevzetí Panny Marie

Pravidelné bohoslužby (aktualizováno 17. 5. 2017) (iBohosluzby.cz ):

, celý rok, každý týden, adorace od 17.30
, ve školním roce, nepravidelně, mše svatá pro děti:20.1.;10.2.;24.2.;17.3.;31.3.;28.4.;19.5.;23.6.
, celý rok, 1x za měsíc, 1. v měsíci
, celý rok, každý týden, s nedělní platností

Barokní kostel postaven v letech 1770-1776, na místě starého zbořeného kostela, jehož podoba je neznámá. Autorem plánů k novému kostelu byl stavitel Jakub Pánek a byly vypracovány z iniciativy tehdejšího děkana Jana Leopolda Mosbendera. V roce 1870 byla přistavěla kaple a roku 1906 sakristie. Hlavní oltář zdobí obrazod malíře Jana Dallingera z roku 1776.

Vedle kostela se nachází tzv. starý hřbitov s kaplí Panny Marie Útěšné, tzv. "Útěchovou kaplí" a další hřbitovní kaplí. Hřbitov  byl r.1893 zrušen a nyní prochází rekonstrukcí.

Železniční stanice

850 m

Autobusová zastávka

400 m

Turistický region Východní Čechy

Turistický region Východní Čechy nabízí malebnou přírodu, velkolepou historii, tradiční lidové umění, hudební zážitky i bohaté sportovní vyžití. Ke kulturnímu a společenskému životu oblasti patří neodmyslitelně Smetanova Litomyšl, Velká pardubická steeplechase i Zlatá přilba. Pro zdejší kraj je typická vůně pardubického perníku a blízkost koní. Na návštěvníky čekají ukázky lidových folklórních tradic a řemesel, množsví hradů a zámků, starobylá vojenská opevnění a pevnosti, městské památkové rezervace, architektonické zajímavosti. Oblast je vyhledávaná milovníky sportů, pěší turistiky, cykloturistiky a v neposlední řadě i agroturistiky.

Podorlicko, Pardubicko, Chrudimsko-Hlinecko, Králický Sněžník, Českomoravské pomezí