Sloup v Moravském krasu, kostel Panny Marie Bolestné

Pravidelné bohoslužby (aktualizováno 27. 2. 2015) (iBohosluzby.cz ):

, ve školním roce, každý týden, Během prázdnin mše sv. začíná v 7:45
, celý rok, každý týden

Mariánské poutní místo s kostelem Panny Marie Bolestné z roku 1754. Poutní místo je spojeno s úctou k milostné soše Panny Marie Bolestné, která ve Sloupě trvá již téměř 300 let. Hlavní poutní slavností je Květný pátek - pátek před Květnou nedělí, která se slaví týden před Velikonocemi. Poutní sezóna trvá od jara do třetí říjnové neděle. Jednotliví poutníci jezdí celý rok. Kostel je vyzdoben freskami a obrazy malíře Kašpara Sambacha, ředitele vídeňské Akademie, které jsou v Česku významnou a vyhledávanou ukázkou jeho umění. V kryptě kostela je pohřbena zakladatelka chrámu, hraběnka Karolina z Roggendorfu.

Železniční stanice

13 km (Blansko)

Autobusová zastávka

30 m

Turistický region Jižní Morava

Turistický region Jižní Morava je rozsáhlý různorodý region zahrnující množství atraktivit, jako jsou sluncem zalité vinařské oblasti, největší jeskynní systém v České republice, nejrozsáhlejší komponovaná krajina na světě zapsaná na seznam UNESCO i územní Národního parku Podyjí. Centrem regionu je druhé největší město České republiky - Brno.

Znojemsko a Podyjí, Pálava a Lednicko-Valtický areál, Slovácko, Brno a okolí, Moravský kras a okolí