Praha 1 - Hradčany, katedrála sv. Víta, Václava a Vojtěcha, Pražský hrad

Pravidelné bohoslužby (aktualizováno 12. 5. 2013) (iBohosluzby.cz ):

, celý rok, každý týden
, od října do června, každý týden, Nešpory
, celý rok, každý týden, mimo advent

Katedrála sv. Víta, Václava a Vojtěcha je nejvýznamnějším kostelem v naší zemi. Její stavba byla započata v době vlády Karla IV., dokončena do dnešní podoby byla v r. 1929. V katedrále jsou pohřbeni čeští králové, pražští biskupové a arcibiskupové a především naši národní světci: sv. Václav, sv. Vít, sv. Vojtěch, sv. Zikmund a sv. Jan Nepomucký. V korunní komoře nad svatováclavskou kaplí jsou uchovávány české korunovační klenoty.

Turistický region Praha

Hlavní město České republiky - Praha bývá často označeno názvem Srdce Evropy a je bezesporu jedním z nejkrásnějších měst světa. Historické jádro společně s Pražským hradem, Karlovým mostem a množstvím kostelů, paláců a zahrad je zapsáno do Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Návštěvníci zde obdivují jedinečné skvosty všech stavebních stylů - románské rotundy, gotické chrámy, renesanční paláce, barokní i secesní stavby. K procházkám zvou starobylá náměstí, uličky Starého Města, mosty, nábřeží a parky. K nezapomenutelným zážitkům patří také vyhlídkové plavby pro řece Vltavě, nebo výlet lanovkou na Petřín. Na své si přijdou všichni milovníci historie, gastronomie i kultury.