Bezděz, kostel sv. Jiljí

Poutní slavnost v bezdězském kostele se koná vždy v neděli v blízkosti svátku sv. Jiljí (1. září) od 10:00 hodin. Odpoledne ve 13:30 pak na ni navazuje poutní pobožnost u jednotlivých kapliček, lemujících cestu ke hradu, zakončená v tamější kapli.

Železniční stanice

2,5 km

Autobusová zastávka

150 m

Turistický region Českolipsko a Jizerské hory

Turistiský region je vyhlášeným místem pro své zimní lyžařské areály, síť tratí pro běžkaře, z nichž je nejvyhledávanější slavná Jizerská magistrála .Nejoblíbenějším místem milovníky letních aktivit je Máchovo jezero, které nabízí ideální podmínky ke koupání a vodním sportům. Centrem oblasti je město Liberec, které láká návštěvníky především unikátním zábavním centrem Babylon. Zde je připraven science centre iQpark s unikátními interaktivními exponáty, zrcadlové bludiště a stylový aquapark. Dominatnou Liberecka je z dálky viditelný moderní televizní vysílač s restaurací a hotelem - Ještěd, který poskytuje nezapomenutelný výhled do všech světových stran.

Českolipsko, Jizerské hory