Uherský Brod, klášterní kostel Nanebevzetí Panny Marie klášterní turistika

Pravidelné bohoslužby (aktualizováno 16. 1. 2015) (iBohosluzby.cz ):

, celý rok, každý týden
, zimní čas, každý týden
, letní čas, každý týden
, celý rok, každý týden
, celý rok, každý týden, s nedělní platností
, celý rok, 1x za měsíc, 1. v měsíci, s nedělní platností, pouze 1. sobota v měsíci

Kláštení kostel Panny Marie Nanebevzaté

Klášter byl založen r. 1262 králem Ondřejem II. nebo Přemyslem Otakarem II. byl vybudován při poutním chrámu Nanebevzetí Panny Marie z 11. století Zde byla uchovávána ikona Matky Boží, kterou získal král Ondřej II.od byzantského císaře. Nynější obraz Panny Marie, který je umístěný v klášterním kostele, je kopií původního obrazu, kterým je pravděpodobně obraz v Čenstochové. Klášter měl dost pohnutou historii.

Po r. 1990 dominikáni opět převzali do správy toto poutní místo a postupně mu vrátili jeho bývalou slávu. V r. 1997 byly zhotoveny nové korunky pro milostný obraz, které posvětil papež Jan Pavel II. a zároveň vydal bulu, kterou získává tento poutní chrám výsadu odpustků pro poutníky, kteří jej navštíví na 1. neděli v květnu.

Klášter dominikánů Uherský Brod

Mariánské nám. 61

688 01 Uherský Brod

P. Jan Rajlich

e-mail: uh.brod@op.cz

Turistický region Východní Morava

Nabízí množství nádherných památek, rozmanitou přírodu, ojedinělé tradice i originální gastronomické zážitky. V regionu se střetávají národopisné oblasti Valašsko, Slovácko a Haná. Proslulé jsou především typické roubenky na stráních, nezaměnitelné zvyky a tradice, lidové slavnosti a množství barevných krojů. Mezi další atraktivity patří přírodní lázeňské prameny, okázalé zámecké zahrady Kroměřížska i funkcionalistická architektura Zlínska.

Slovácko, Kroměřížsko, Zlínsko a Luhačovicko, Valašsko