Jiříkov-Filipov, Bazilika minor Panny Marie Pomocnice křesťanů

Pravidelné bohoslužby (aktualizováno 13. 2. 2017) (iBohosluzby.cz ):

, celý rok, každý týden
, celý rok, 1x za měsíc, 1. v měsíci, eucharistická adorace
, celý rok, 1x za měsíc, 1. v měsíci, mše svatá

Filipov je významným mariánským poutním místem spjatým se zjevením Panny Marie dne 13. ledna 1866 a uzdravením Magdaleny Kade. V monumentálním poutním kostele (1870-1885) s čestným titulem basilica minor (1926) se konají pravidelné česko-německé mše svaté. V průběhu července a srpna sem míří posluchači mezinárodního festivalu Varhanní duchovní hudba.

Filipov patří k nejmladším mariánským poutním místům v Diecézi litoměřické. Poutní kostel je cennou sakrální památkou severních Čech. Baziliku minor spravuje Římskokatolická farnost Jiříkov.

Železniční stanice

4 km

Autobusová zastávka

50 m

Restaurace

2 km

Obchod

2 km

Turistický region Severozápadní Čechy

Turistický region se pyšní nejmladším národním parkem České republiky, kterým je České Švýcarsko. Tato neobyčejně malebná oblast s turistickými chatami, hustou sítí značených turistických tras, kamennými rozhlednami a vyhlídkovými plošinami patří k tradičním oblíbeným výletním místům. Symbolem oblasti je Pravčická brána - přírodní skalní most. Pro výletníky jsou provozovány i vyhlídkové plavby po Labi. Dominantou oblasti vulkanického původu - Českého středohoří je strmý kužel hory Milešovky. Mezi vyhledávaná místa regionu patří také Porta Bohemica, kterou tvoří široké říční koryto Labe tvořící hluboký kaňon. Oblast Krušných hor je vyhledávaným místem milovníky zimních i letních sportovních aktivit.

České Středohoří a Žatecko, Krušné hory a Podkrušnohoří, České Švýcarsko