Tasovice, kostel sv. Klementa Marie Hofbauera

Pravidelné bohoslužby (aktualizováno 29. 9. 2014) (iBohosluzby.cz ):

, celý rok, každý týden
, zimní čas, každý týden
, letní čas, každý týden
, zimní čas, každý týden
, letní čas, každý týden

Kostel zasvěcený sv. Klementovi Maria Hofbauerovi z roku 1933 stojí uprostřed obce Tasovice. Kostel byl spolu s klášterem postaven na místě rodného domu světce. Památkově chráněný kostel byl postaven ve spolupráci českých a rakouských výtvarníků. Jednolodní stavba má pravoúhlý presbytář a masivní čtyřhrannou věž s výklenkem se sochou sv. Klementa. Dominantou interiéru kostela je hlavní oltář s obrazem sv. Klementa. Zajímavá jsou kruhová okna s vitrážemi zobrazujícími výjevy ze života světce. Každoročně se zde slaví slavnostní mše. Slavnost je známá jako pouť pekařů a poutníci mohou spatřit ukázky pekařských a cukrářských výrobků.

Železniční stanice

1,3 km (Hodonice)

Autobusová zastávka

200 m

Turistický region Jižní Morava

Turistický region Jižní Morava je rozsáhlý různorodý region zahrnující množství atraktivit, jako jsou sluncem zalité vinařské oblasti, největší jeskynní systém v České republice, nejrozsáhlejší komponovaná krajina na světě zapsaná na seznam UNESCO i územní Národního parku Podyjí. Centrem regionu je druhé největší město České republiky - Brno.

Znojemsko a Podyjí, Pálava a Lednicko-Valtický areál, Slovácko, Brno a okolí, Moravský kras a okolí