Slavonice, kostel Božího Těla

Pravidelné bohoslužby (aktualizováno 10. 9. 2014) (iBohosluzby.cz ):

, celý rok, 1x za měsíc, 1. v měsíci

Poutní kostel Božího Těla stojí na pahorku mezi stromy severozápadně od příhraniční obce Slavonice. Původní kaple byla postavena na místě, kde byla podle legendy nalezena hostie z ukradené monstrance farního kostela ve Slavonicích. Kaple pocházející z roku 1491 byla v průběhu let opravována a dostavována až do dnešní podoby. Ke dvoulodnímu gotickému kostelu byla připojena loretánská kaple s uctívanou sochou Panny Marie Loretánské. Interiér kostela upoutá především rokokovým oltářem Božího Těla a hlavní barokní oltář s obrazem Korunování Panny Marie. V kostele je dalších šest oltářů. Vnější stěnu kostela zdobila malba, která byla nahrazena mozaikou sv. Kryštofa. V blízkosti kaple je Poustevnická studně s pramenem zdravé vody, domek u kostela býval poustevnou. Kostel je nejstarším eucharistickým poutním místem na sever od Alp.

Železniční stanice

1,5 km

Autobusová zastávka

1,2 km

Turistický region Jižní Čechy

Do Jižních Čech se sjíždějí milovníci historických památek, aby zde obdivovali hrady, zámky, historické centrum Českého Krumlova zapsané na seznam UNESCO, perlu renesance Slavonice, či Táborsko se stopami husitských dějin. Region je neobyčejně bohatý na technické zajímavosti, jako je například jindřichohradecká úzkokolejka, třeboňská soustava rybníků, Buškův hamr, grafitový důl u Českého Krumlova a mnoho dalších. Pestrou nabídku regionu doplňují i přístupné jeskyně, vodní nádrže, přehrady a vodáky vyhledávané vodní toky. Nelze opomenout ani malebné jihočeské vesničky a půvabnou krajinu České Kanady.

Jižní Čechy