Týnec, poutní kostel Stětí sv. Jana Křtitele - pouť k Panně Marii Pomocnici

Pravidelné bohoslužby (aktualizováno 2. 3. 2017) (iBohosluzby.cz ):

, celý rok, 1x za 14 dní, lichý týden (tento týden je lichý)
, celý rok, 1x za 14 dní, sudý týden (tento týden je lichý)
, celý rok, každý týden, pro rodiny s dětmi

Původní kostel Stětí sv. Jana Křtitele, který stával za osadou ve vinohradech, zanikl a nový kostel stejného zasvěcení byl postaven v centru obce. Dnešní podoba jednolodního kostela se čtyřhrannou věží je z roku 1792. Hlavní oltář kostela zdobí uctívaný obraz Panny Marie Pomocnice, který zobrazuje vroucí mateřství Mariino a je ozdoben zlacenými korunkami. Přímluvě Matky Boží byla dle legendy připisována mnohá vyslyšení proseb a uzdravení. Na poutní místo přicházela procesí ze širokého okolí i ze zahraničí. I v současné době přicházejí poutníci uctít obraz Panny Marie Pomocné.

Železniční stanice

2,6 km (Hrušky)

Autobusová zastávka

200 m

Turistický region Jižní Morava

Turistický region Jižní Morava je rozsáhlý různorodý region zahrnující množství atraktivit, jako jsou sluncem zalité vinařské oblasti, největší jeskynní systém v České republice, nejrozsáhlejší komponovaná krajina na světě zapsaná na seznam UNESCO i územní Národního parku Podyjí. Centrem regionu je druhé největší město České republiky - Brno.

Znojemsko a Podyjí, Pálava a Lednicko-Valtický areál, Slovácko, Brno a okolí, Moravský kras a okolí