Rajhrad, pouť ke Staré Matce Boží Rajhradské v mariánské kapli klášterního kostela klášterní turistika

Opatský chrám sv. Petra a Pavla stojí na místě původního románského chrámu. Barokní jednolodní stavba má dvě věže a je stavebně spojena s okolními klášterními budovami. Průčelí kostela upoutá mozaikovým obrazem Panny Marie a pozlaceným benediktinským křížem. Interiér chrámu s hlavním mramorovým oltářem a osmi bočními oltáři je bohatě ozdoben freskami, sochami, obrazy a řezbářskými pracemi. Uctívaná socha Panny Marie Rajhradské, která v minulosti stávala na hlavním oltáři, byla po vpádu pruských vojáků silně poškozena. Renovovaná socha byla umístěna do zvláštní kaple vpravo od vchodu do kostela. Rajhrad patří mezi mariánská poutní místa a je nazýván vzácnou perlou Moravy.

Železniční stanice

1,3 km

Autobusová zastávka

200 m

Turistický region Jižní Morava

Turistický region Jižní Morava je rozsáhlý různorodý region zahrnující množství atraktivit, jako jsou sluncem zalité vinařské oblasti, největší jeskynní systém v České republice, nejrozsáhlejší komponovaná krajina na světě zapsaná na seznam UNESCO i územní Národního parku Podyjí. Centrem regionu je druhé největší město České republiky - Brno.

Znojemsko a Podyjí, Pálava a Lednicko-Valtický areál, Slovácko, Brno a okolí, Moravský kras a okolí