Osiky, poutní kaple sv. Stanislava

Pravidelné bohoslužby (aktualizováno 17. 9. 2014) (iBohosluzby.cz ):

, celý rok, 1x za 14 dní, jinak, , střídá se s Rašovem
, zimní čas, každý týden
, letní čas, každý týden
, zimní čas, 1x za 14 dní, jinak, , střídá se s Brumovem
, letní čas, 1x za 14 dní, lichý týden (tento týden je sudý), střídá se s Brumovem

Kaple sv. Stanislava stojí na samotě jižně od obce Osiky nad malebným údolím potoka Besénku. Ke kostelu vede polní cesta, která vychází z návsi Osik. Barokní jednolodní stavba z 18. století má nízkou hranolovou předsíň, rozměrnou sakristii kombinovanou s márnicí a malou nadstřešní věžičku se dvěma zvony. Kostelík obklopený hřbitovem je chráněnou památkou. Pečlivě udržovanému interiéru vévodí velký oltářní obraz. Ke kapli každoročně míří procesí z nedaleké Lomnice a je zde slavena poutní mše svatá.

Autobusová zastávka

1,5 km

Turistický region Jižní Morava

Turistický region Jižní Morava je rozsáhlý různorodý region zahrnující množství atraktivit, jako jsou sluncem zalité vinařské oblasti, největší jeskynní systém v České republice, nejrozsáhlejší komponovaná krajina na světě zapsaná na seznam UNESCO i územní Národního parku Podyjí. Centrem regionu je druhé největší město České republiky - Brno.

Znojemsko a Podyjí, Pálava a Lednicko-Valtický areál, Slovácko, Brno a okolí, Moravský kras a okolí