Třebíč-Strážná hora, poutní kaple sv. Jana Nepomuckého - kostelíček

Kaple Povýšení sv. Kříže zvaná Kostelíček stojí na vyhlídkovém místě města Třebíč. Barokní kaple z roku 1645 byla postavena na půdorysu řeckého kříže. Do zděné kaple se vchází obloukovým portálem. Pod kaplí je krypta, kde byl pochován stavitel kaple, místní zednický mistr. Kaplička byla v roce 1784 zrušena a po jejím obnovení byla zasvěcena sv. Janu Nepomuckému. Tradiční poutní mše svatá je slavena pod širým nebem na blízkém pahorku se třemi kříži každoročně v září okolo svátku Povýšení sv. Kříže.

Železniční stanice

1 km

Autobusová zastávka

1 km (autobusové nádraží)

Turistický region Vysočina

Turistický region a oblast Vysočina je místem, kde naleznete 3 lokality památek UNESCO, množství historických měst, jedinečné muzejní expozice, komplexy židovských památek a mnoho dalších zajímavostí. Přírodní bohatství, které patří k ekologicky nejčistším, poskytuje kopcovitou krajinu, množství lesů, rybníků, vodních toků. Oblast Vysočiny je protkána sítí značených turistických cest, tras pro cyklisty i zimních běžeckých stop. Vyznavači aktivní dovolené zde najdou vše potřebné pro letní i zimní aktivity.

Vysočina