Bzenec, kostel sv. Jana Křtitele

Farní kostel ve Bzenci je bezpečně doložen již v roce 1235. Původní kostel byl zasvěcen všem svatým a stál na místě kostela dnešního. V roce 1695 již tento kostel nedostačoval potřebám Bzenecké farnosti a tehdy na urgence faráře Horga nechal hrabě Jiří Kryštof Proskovský zbudovat chrám nový. Základní kámen nového kostela byl položen roku 1696. Kostel byl dokončen roku 1702. Je 13 metrů široký, 45 metrů dlouhý a jeho valová klenba je 12 metrů vysoká.

V průběhu doby se bzenecký kostel stal několikrát terčem přírodních živlů. Stejně tak kostel doplácel i na války jež se v průběhu dob udály.

Těsně po druhé světové válce byly interiéry kostela obohaceny o předměty y rozbořené kaple sv. Floriána, jež padla za oběť ustupující německé armádě.

V roce 2008 došlo k celkové rekonstrukci kostela  za podpory grantu z Islandu, Lichtenštejnska a Norska prostřednictvím Finančního mechanismu EHP. A tak může být nyní město Bzenec na tuto ukázku raně barokního stavitelství u nás právem hrdé.

Železniční stanice

1,2 km (Bzenec)

Autobusová zastávka

300 m

Restaurace

200 m

Turistický region Jižní Morava

Turistický region Jižní Morava je rozsáhlý různorodý region zahrnující množství atraktivit, jako jsou sluncem zalité vinařské oblasti, největší jeskynní systém v České republice, nejrozsáhlejší komponovaná krajina na světě zapsaná na seznam UNESCO i územní Národního parku Podyjí. Centrem regionu je druhé největší město České republiky - Brno.

Znojemsko a Podyjí, Pálava a Lednicko-Valtický areál, Slovácko, Brno a okolí, Moravský kras a okolí