Obyčtov, kostel Navštívení Panny Marie

Pravidelné bohoslužby (aktualizováno 19. 9. 2014) (iBohosluzby.cz ):

, celý rok, každý týden
, celý rok, každý týden

Historie chrámu
Kolem roku 1734 byl rozhodnutím opata žďárského kláštera Václava Vejmluvy na místě starého kostela vystavěn kostel nový. Projektantem byl Jan Blažej Santini - Aichl.
Na hlavní oltář byla opatem Vejmluvou umístěna socha Panny Marie - kopie gotické dřevořezby Panny Marie Studniční ze žďárského kláštera.
Kostel má dva postranní oltáře s obrazy Navštívení Panny Marie, sv. Jana Křtitele a sv. Josefa od malíře Kautsche z Polné.

Turistický region Vysočina

Turistický region a oblast Vysočina je místem, kde naleznete 3 lokality památek UNESCO, množství historických měst, jedinečné muzejní expozice, komplexy židovských památek a mnoho dalších zajímavostí. Přírodní bohatství, které patří k ekologicky nejčistším, poskytuje kopcovitou krajinu, množství lesů, rybníků, vodních toků. Oblast Vysočiny je protkána sítí značených turistických cest, tras pro cyklisty i zimních běžeckých stop. Vyznavači aktivní dovolené zde najdou vše potřebné pro letní i zimní aktivity.

Vysočina