Věž-Skála, kostel Nanebevzetí Panny Marie

Pravidelné bohoslužby (aktualizováno 14. 4. 2014) (iBohosluzby.cz ):

, celý rok, každý týden

Osada skála leží na březích perlového potoka na Českomoravské vrchovině, 9km jihozápadně od Havlíčkova Brodu.

Popis poutního místa

Skála s farním kostelem je doložena v pramenech z r. 1352. Za husitství patrně zanikl, nový byl postaven až v roce 1728 hrabětem K. Strakou podle Santiniho návrhu.. Stojí na návrší jižně od vsi a vede k němu kamenné schodiště z r. 1864. je to prostá jednolodní stavba s oválnými liniemi. Barokní hlavní oltář z r. 1740 zdobí dvě dvojice andělů adorující milostné sošce P. Marie. Soška je barokní kopie gotické madony. Nevelký obraz Nanebevzetí Panny Marie v nástavci oltáře platí za mimořádně dobré dílo české či vlámské barokní malířské dílny. Po stranách oltáře jsou sochy sv. Barbory a Kateřiny, Rokoková kazatelna pochází z konce 18.století.

Převzato z knihy Poutní místa v Čechách, vydalo nakladatelství Debora v roce 1995.

Turistický region Vysočina

Turistický region a oblast Vysočina je místem, kde naleznete 3 lokality památek UNESCO, množství historických měst, jedinečné muzejní expozice, komplexy židovských památek a mnoho dalších zajímavostí. Přírodní bohatství, které patří k ekologicky nejčistším, poskytuje kopcovitou krajinu, množství lesů, rybníků, vodních toků. Oblast Vysočiny je protkána sítí značených turistických cest, tras pro cyklisty i zimních běžeckých stop. Vyznavači aktivní dovolené zde najdou vše potřebné pro letní i zimní aktivity.

Vysočina