Luboměř, kostel sv. Vavřince

Pravidelné bohoslužby (aktualizováno 3. 11. 2016) (iBohosluzby.cz ):

, celý rok, každý týden

Luboměřský kostel sv. Vavřínce byl svého času poutním kostelem i když od neznámé doby se stal filiálním spálovské fary. Stará farní kronika dokládá, že farníci Spálovska chodívali na poutě v roce 1751 na sv. Kopeček, ke sv. Anně do Staré Vody a na svátek sv. Vavřince do Luboměře1. Tehdejší kostel stál na západní straně nynějšího hřbitova. Byl postaven z kamene, bez klenby, se šindelovou střechou. U kostelního vchodu stála dřevěná věž se třemi zvony. Hřbitov s kostelem byl obehnán nízkou kamennou zdí. Současný kostel z r. 1777 s půvabným interiérem v čistém slohu pozdního baroka býval též poutní. Poutě v Luboměři zanikly v 2. polovině 19. století zavedením mariánského kultu z Lurd poutěmi k Marii ve Skále (5 km severně od Luboměře v údolí Odry). (info: www.lubomer.cz)

Turistický region Severní Morava a Slezsko

Území regionu je charakteristický malebnými kopci, horskými hřebeny i úrodnými rovinami. Jsou zde ideální podmínky pro letní i zimní sporty, ale také pro relaxaci a lázeňské pobyty. Centrem regionu je město Ostrava, kde najdeme opravdu vysokou koncentraci technických památek a industriálních zajímavostí. Také milovníci hradů a zámků si přijdou na své, neboť je čeká oblíbený cíl všech romantiků – zřícenina hradu Hukvaldy, hrad Sovinec, zámek Hradec nad Moravicí a mnoho dalších. Obdivovatelé přírodních krás jistě ocení lužní krajinu Poodří, vodopády Bílé Opavy a Rešovské vodopády.

Jeseníky-východ, Beskydy-Valašsko, Těšínské Slezsko, Ostravsko, Poodří-Moravské Kravařsko, Opavské Slezsko