Znojmo-Hradiště, kostel sv. Hippolyta, klášter křižovníků klášterní turistika

Pravidelné bohoslužby (aktualizováno 18. 9. 2014) (iBohosluzby.cz ):

, celý rok, každý týden
, celý rok, každý týden

Kostel sv. Hippolyta je nedílnou součástí areálu křižovnického proboštství, které v r. 1240 obdržel od krále Václava I. Řád křižovníků s červenou hvězdou. Současná barokní podoba je výsledkem mnoha přestaveb původního kostela na románských základech a patří mezi umělecké skvosty Podyjí. Vzácné fresky F. A. Maulpertsche přitahuje velké množství návštěvníků stejně tak jako meditační zahrada. Od r. 2004 působí na Hradišti Institut pro křesťanskou kulturu, který ve spolupráci s proboštstvím vyvíjí kulturně-duchovní činnost v souladu se zásadami křesťanských tradic.

Železniční stanice

2,5 km

Autobusová zastávka

2,5 km (autobusové nádraží)

Turistický region Jižní Morava

Turistický region Jižní Morava je rozsáhlý různorodý region zahrnující množství atraktivit, jako jsou sluncem zalité vinařské oblasti, největší jeskynní systém v České republice, nejrozsáhlejší komponovaná krajina na světě zapsaná na seznam UNESCO i územní Národního parku Podyjí. Centrem regionu je druhé největší město České republiky - Brno.

Znojemsko a Podyjí, Pálava a Lednicko-Valtický areál, Slovácko, Brno a okolí, Moravský kras a okolí