Znojmo, kostel sv. Mikuláše

Pravidelné bohoslužby (aktualizováno 22. 9. 2014) (iBohosluzby.cz ):

, celý rok, každý týden

Znojmo kostel sv. Mikuláše

Nejstarší zmínku o kostele sv. Mikuláše najdeme na denárech knížete Litolda z r. 1103. Po zničení ohněm byl r. 1338 založen nový gotický chrám katedrálního stylu s mohutnými válcovitými sloupy. V kněžišti jsou zachovány gotické fresky, velké lidové úctě se těší pozdně gotická soška Chlebové Madony. Největší pozornost vzbuzuje unikátní barokní kazatelna ve tvaru zeměkoule.

Železniční stanice

1,1 km

Autobusová zastávka

1 km (autobusové nádraží)

Turistický region Jižní Morava

Turistický region Jižní Morava je rozsáhlý různorodý region zahrnující množství atraktivit, jako jsou sluncem zalité vinařské oblasti, největší jeskynní systém v České republice, nejrozsáhlejší komponovaná krajina na světě zapsaná na seznam UNESCO i územní Národního parku Podyjí. Centrem regionu je druhé největší město České republiky - Brno.

Znojemsko a Podyjí, Pálava a Lednicko-Valtický areál, Slovácko, Brno a okolí, Moravský kras a okolí