Brno, Diecézní muzeum zpět

Muzeum sakrálního umění představuje exponáty pocházející z kostelů a far brněnské diecéze.
Obrazy a plastiky vyprávějí příběh života Ježíše, kterého jeho současníci nazývali Nazaretský.
Čtyři desítky prací byly vybrány tak, aby doložily velké umělecké dědictví a zároveň upozornily na svoje myšlenková východiska a inspirační zdroje. Vedle známých středověkých skvostů jsou některá díla veřejně vystavena poprvé.

V členitých prostorách historického domu Petrov 1 se návštěvníkovi nabízí možnost bezprostředního setkání tváří v tvář.

Vzájemné srovnání výtvarné řeči obrazů a plastik s texty evangelních zpráv má přispět k hlubšímu pochopení a také prožití jejich uměleckého i duchovního poselství.

Celoročně

Pondělí - sobota: 10.00 - 17.00