Brno, Kapucínská hrobka zpět

Klášterní Církevní

Kapucínská hrobka, která se nachází pod kostelem Nalezení svatého kříže, je nejznámější částí kapucínského kláštera v Brně. Hrobka pochází ze 17. století a bylo zde pohřbeno 150 těl, z nichž se dodnes zachovalo 42 mumií.

S výjimkou Vánoc a Velikonoc je kapucínská hrobka pro vás otevřena denně po celý rok. U pokladny nabízíme tištěného průvodce, který vás seznámí s historií a upozorní na důležité body, které byste neměli minout. Pro děti máme speciálního kapucínského průvodce. Délka prohlídky odvisí od každého návštěvníka a je limitována pouze otevírací dobou.

1. dubna–31. října

pondělí–sobota: 9–12, 13–18 h
neděle: 11–17 h

1. listopadu–31. března

pondělí–sobota: 10–16 h
neděle: 11–16.30 h

Poslední návštěva hrobky je možná 30 minut před uzavřením (respektive 30 minut před začátkem polední pauzy). Děkujeme za pochopení.

Hrobka je zavřená během dvou největších křesťanských svátků, Velikonoc a Vánoc.