Herzogenburg, Maria Jeutendorf, Pfarr - und Wallfahrtskirche Schmerzhaften Mutter Gottes klášterní turistika

V roce 1717 byl položen základní kámen pro stavbu dnešního farního a poutního kostela v Maria Jeutendorf. Každý rok toto místo navštěvuje mnoho poutníků.
Maria Jeutendorf: Historie poutního místa v Dolním Rakousku.
V roce 1676 získal místní hrad baron Maximilián von Sala. Na poděkování za uzdravení své nejstarší dcery nechal postavit kapli. V roce 1693 zde založil klášter servitů. Téměř o tři sta let později - v roce 1978 - byl klášter opuštěn kvůli nedostatku řeholníků. Biskup Zak poté požádal karmelitánky z Mariazell aby osídlily prázdný klášter. Od poloviny 80. let proto nese karmelitský klášter název Panny Marie Bolestné. V důsledku toho se změnil i název obce Jeutendorf na Maria Jeutendorf.
Karmelité v Maria Jeutendorf: Živá spiritualita
Komunita sester ženského kláštera je obzvlášť angažovaná. Duchovní nabídka zahrnuje modlitby, bohoslužby, meditace a oslavy karmelitánských svátků. V klášteře jsou také vítáni hosté.