Droß, Droß, Pfarr- und Wallfahrtskirche Unsere Liebe Frau von Fatima

Pouť k Panně Marii Fatimské v Droßu je připomínkou na mariánské zjevení ve Fatimě v roce 1917. Poutní tradice vznikla po druhé světové válce a je spjata se jménem kněze Franze Gravogla (+ 13.2.1974). Tento kněz byl v roce 1946 delší dobu v nemocnici Krems. Zde se mu dostal do rukou spis, který obsahoval příběh zjevení Matky Boží ve Fatimě. Čtení na kněze natolik zapůsobilo, že se rozhodl v Droßu vytvořit památník a učinit z něj modlitební centrum v duchu fatimského poselství. V roce 1949 začala stavba kostela. Prostředky na stavbu a vybavení kostela byly obstarány ze sbírek.

Milostný obraz Panny Marie Fatimské darovaly ženy z obce Krems. Vytvořil jej Otto Moroder z Mayerhofenu v Zillertal. Socha, pocházející původně ze starého kostela (Georgskirche), byla instalována 22. května 1950. Od té doby přichází poutníci z daleka i z blízka se svými prosbami i poděkováním a vždy jsou také vyzváni, aby se modlili za církev ve světě. To se děje zejména v poutních dnech. Jedná se o každého třináctého a první sobotu v měsíci.

Poutní kostel vysvětil 3. května 1953 kardinál DDr. Franz König. Objekt zahrnuje také růžencovou kapli na náměstí před kostelem, která připomíná kapli Zjevení ve Fatimě. Sochu, kterou vytvořil umělec z Fatimy, vysvětil 4. dubna 1987 ve Fatimě biskup Albert.