Slavkovice, poutní kostel Božího milosrdenství klášterní turistika

Poutní kostel Božího milosrdenství a sv. Faustyny stojí v obci Slavkovice, která je místní částí Nového Města na Moravě. Novodobý kostel patří k nejmladším církevním stavbám na Vysočině. Pozoruhodná stavba představující dva otevírající se paprsky, které vycházejí ze srdce Ježíšova, kombinuje souhru dřeva, bílé omítky a skleněné výplně. Dominantou kostela je symbol Nejsvětějšího Srdce Ježíšova. Před vchodem stojí venkovní oltář a kamenná paténa, do které padá voda, zachycená zkosenou střechou. Štíhlá dřevěná zvonice je ozdobena emblémem Panny Marie. Ústředním bodem interiéru je plastika ukřižovaného Ježíše a svatostánek v podobě hostie. V kostele se nachází schránka s ostatky sv. Faustyny, sv. Jana Pavla II., otce Pia a sv. Jana Vianneye. Nepřehlédnutelné jsou velkoplošné barevné vitráže symbolizující vodu a krev Kristova otevřeného boku a Ducha Svatého v ohni a větru. Pozoruhodná je také vitráž ve zpovědnici znázorňující pronikání Božího milosrdenství do hříšníkova srdce. Obraz milosrdného Ježíše je dílem Milivoje Husáka, křížovou cestu namaloval Jiří Šťourač. Venkovní křížovou cestu nad kostelem vytvořil umělecký kovář Pavel Tasovský. Poutní tradice byla zahájena v roce 2003 a od té doby stále přibývá poutníků přicházejících ze všech koutů naší země i ze zahraničí.

Železniční stanice

2,2 km (Veselíčko)