Frýdek-Místek, Svatojánská věž zpět

Církevní

Na co se můžete při návštěvě věže těšit ?

V každém případě vás čeká výstup po 211 schodech až do samotného krovu věže, která měří 72 metrů. Nejprve se vydáme do prvních tří podlaží věže, která jsou vyhrazena pro galerii současného umění s aktuálním programem pro každou sezonu. V patře nad zvony se nachází první část stálé expozice Pohledy do dějin farnosti Frýdek. Naleznete zde unikátní, dosud nikdy nevystavené předměty, kterých se můžete bez obav dotýkat. V dalším patře najdete texty, dobové kresby a fotografie z dějin farnosti, ale také velký hodinový stroj, který nadchne děti stejně jako rodiče. Pro všechny je pak odměnou výhled na malebné frýdecké náměstí či na baziliku Navštívení Panny Marie, jeden z nejkrásnějších poutních kostelů ve Slezsku. Z tohoto podlaží pak vede železné točité schodiště až do samotného krovu věže, odkud se naskýtá mimořádný rozhled na město i do kraje s Beskydami v pozadí. Také v tomto nejvyšším bodě prohlídky na vás čeká překvapení - 11 metrů dlouhá vertikála z bílých neonových trubic, spuštěná ze samotné špice věže, instalace brněnského sochaře Pavla Korbičky.

Otvírací doba v rámci projektu Otevřené chrámy.
Přítomnost průvodce po celou otvírací dobu.
(od 1.5. do 31.10.)

Pátek: 15:00-18:00
Sobota: 13:00-18:00
Neděle: 13:00-18:00

Turistický region Severní Morava a Slezsko

Území regionu je charakteristický malebnými kopci, horskými hřebeny i úrodnými rovinami. Jsou zde ideální podmínky pro letní i zimní sporty, ale také pro relaxaci a lázeňské pobyty. Centrem regionu je město Ostrava, kde najdeme opravdu vysokou koncentraci technických památek a industriálních zajímavostí. Také milovníci hradů a zámků si přijdou na své, neboť je čeká oblíbený cíl všech romantiků – zřícenina hradu Hukvaldy, hrad Sovinec, zámek Hradec nad Moravicí a mnoho dalších. Obdivovatelé přírodních krás jistě ocení lužní krajinu Poodří, vodopády Bílé Opavy a Rešovské vodopády.

Jeseníky-východ, Beskydy-Valašsko, Těšínské Slezsko, Ostravsko, Poodří-Moravské Kravařsko, Opavské Slezsko