Rusín, Středověké malby Hrozová, Hrozová zpět

Církevní

Soubor maleb v Hrozové z konce 13. století náleží na moravsko-slezském pomezí k nejdůležitějším objevům posledních desetiletí. V rámci dnešního Moravskoslezského kraje patří výmalba presbytáře v Hrozové, provedená krátce po stavebním dokončení kostela Sv. Archanděla Michaela, k nejstarším známým projevům nástěnného malířství nezměrné kulturně historické hodnoty.

Otvírací doba v rámci projektu Otevřené chrámy.
Přítomnost průvodce po celou otvírací dobu.
(od 1.5. do 31.10.)

Sobota: 11:00-15:00
Neděle: 13:00-17:00

Turistický region Severní Morava a Slezsko

Území regionu je charakteristický malebnými kopci, horskými hřebeny i úrodnými rovinami. Jsou zde ideální podmínky pro letní i zimní sporty, ale také pro relaxaci a lázeňské pobyty. Centrem regionu je město Ostrava, kde najdeme opravdu vysokou koncentraci technických památek a industriálních zajímavostí. Také milovníci hradů a zámků si přijdou na své, neboť je čeká oblíbený cíl všech romantiků – zřícenina hradu Hukvaldy, hrad Sovinec, zámek Hradec nad Moravicí a mnoho dalších. Obdivovatelé přírodních krás jistě ocení lužní krajinu Poodří, vodopády Bílé Opavy a Rešovské vodopády.

Jeseníky-východ, Beskydy-Valašsko, Těšínské Slezsko, Ostravsko, Poodří-Moravské Kravařsko, Opavské Slezsko